72l denkmala - galaxy

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
denkmal
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 21 mar 2021, 15:42
3
Imię: Aleksander
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Hej,

Nie będę dużo pisać - bo akwarium daaaaaaawno miało być zmienione na większe a wciąż nie wychodzi :(

Wrzucam trochę zdjęć galaksiaków, bo Jarzy chce trochę wziąć ode mnie... (po 3zł :P )

Wiem, że zamawiał u mnie Galaksiaki też akwarysta z Raszyna - ale miałem problemy z telefonem i pogubiłem kontakty - jak to czytasz to daj znać :)) Anubiasy odbierałem od Ciebie jakoś zimową porą ;).

Ciężko zrobić dobre zdjęcie... więc na szybko nacykałem - przy nieco mętnej wodzie po grzebaniu i odbijającym się świetle w szybie, no ale jakiś pogląd można sobie wyrobić.

Aha - będę mieć dużo mchu do oddania - chce ktoś?
Załączniki
20210529_163408.jpg
20210529_162949.jpg
20210529_162945.jpg
20210529_162940.jpg
20210529_162934.jpg
20210529_162916.jpg
20210529_162913.jpg
20210529_162912.jpg
20210529_162903.jpg
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

Ekipa wprowadzona do akwarium pod osłoną nocy :) Cudne stwory!
Tomasz3k
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:19
3
Has thanked: 3 times

Galaxy są super, Dekmal, jak byś miał nadmiar to daj znać, chętnie odkupię :)
GrandeOW
Posty: 676
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:38
3
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Imię: Tomek
Been thanked: 67 times
Wiek: 40

Ja również jestem chętny, tak jak mówiłem na spotkaniu. Dla siebie wziąłbym z 20 sztuk i z 20-30 dla rodziców jak starczy.
Awatar użytkownika
loopfx
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:11
3
Lokalizacja: Duchnice
Imię: Leszek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Wiek: 54

Jeśli zosytanie to na 5-6 sztuk bym się pisał, uzupełnię swoje mini stadko.
barteq9
Posty: 140
Rejestracja: czwartek 10 lut 2022, 16:49
2
Imię: Bartłomiej
Has thanked: 19 times
Been thanked: 16 times

Cześć. Masz jeszcze Galaxy na sprzedaż?
denkmal
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 21 mar 2021, 15:42
3
Imię: Aleksander
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Update: 24.03.2022

Więc tak - akwarium miało być już zlikwidowane rok albo i więcej temu.
No ale nie mam na to czasu ;P ;)))

Mech jak zwykle się rozrósł... korzeń całkiem przykrył - inne rzeczy podupadły.
Podłoże dawno przestało cokolwiek oddawać do słupa wody, więc i moja "koniczyna" zmarniała....
... no i tak.

Z obsady - to widoczny lepiej.... neon zielony - one jakieś długowieczne są - te mają min 6-7 lat i dalej żyją w komplecie.
No i galaksiaki - nie wiem ile - ale pewnie klikanaście do 30. Swego czasu chyba poszło coś w wodzie z rur, bo mocno mi moja "plantacja" podupadła ;)

Jak w końcu się zmobilizuję do zamknięcia akwarium - to będzie kilkanaście sztuk do sprzedania z galaksiaków... a drugie kilkanaście to raczej takie "niehandlowe" - słabe wybarwienie, krzywe kręgosłupy... czy inne ułomności.

A co tam... a no i duża ilość helenek i parę krewetek amano i mnóstwo jakiś kundelków krewetkowych.
Też pewnie będą do wydania... bo w szkolnych akwariach też tego sporo... to nie mam gdzie przerzucić.

No i te refleksy w szybie... nie wiem od czego... jak robię zdjęcie w szkolnym to nie ma takiej poświaty.
A tu często... nie wiem o co chodzi. Może jakiś fotograf podpowie.

IMG20220324185929.jpg
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@denkmal Jak nadejdzie czas biorę wszystkie Galaxy,nawet garbate i mniej kolorowe. Wszystkie zasługują na kochanie :) Krewetki też zaklepuję :)
denkmal
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 21 mar 2021, 15:42
3
Imię: Aleksander
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Jarzy pisze: czwartek 24 mar 2022, 22:09 @denkmal Jak nadejdzie czas biorę wszystkie Galaxy, nawet garbate i mniej kolorowe. Wszystkie zasługują na kochanie :) Krewetki też zaklepuję :)
No nie wiem @Jarzy - pamiętam że też @GrandeOW był zainteresowany ;))) i chyba ktoś jeszcze :)
Ale na bank (no mam przynajmniej taką szczerą nadzieję) będę przed wakacjami te akwaria 2 likwidować... więc - coś się znajdzie.

A właśnie - btw. jak Wy likwidujecie akwaria, aby mieć takie pełne czyste sumienie?

Bo ok, to co duże to się wyłapie... - rośliny się rozda, duże żywe sprzeda / odda... ok ...
... ale pozostają setki krewetek wielkości 1mm (te świeżo wyklute) ...

pozostają oczliki, jakieś inne widłonogi czy coś ... mini ślimaki i inne takie... (wiem, bo kiedyś obserwowałem życie w akwarium za pomocą kamerki trychologicznej (do skóry głowy) ;P - i tam było widać MNÓSTWO życia... - szkoda to wylewać do kibelka... (żeby zaraz zmieszały się z domestosem i kupą sąsiada) - jak Wy sobie radzicie?

Jak powinien wyglądać prawidłowy proces stopniowego wygaszania zbiornika? W lato, to pół biedy... wyleje ten pozostały szlam z akwarium... zawierający małe kreweciątka, oczliki i inne małe stworki do jakiegoś jeziorka czy potoku... ale zimą? ;P ;) to niehumanitarne... ;P

Dajcie proszę znać :)
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@denkmal Do tej pory po prostu łapałem co do jednej krewetki (zlej jak najwięcej wody i wyłapuj z pozostałej kałuży). Nie myślałem nad całą drobnicą. Może przyswoję te pozostałości pod kiełżarnię? :) Co do galaxy to w pierwszej kolejności obdziel pozostałych zainteresowanych. Jak zostaną jakieś sztuki to je wezmę, choćby garbate. Bo tak i już :)
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@denkmal ja jeszcze nie zamykałam akwarium, ale mam w planach. Mam taki pomysł, żeby najpierw wyjąć duże krewetki. Poczekać jeszcze jakieś np. 2-4 tygodnie. Wtedy małe podrosną i da się je wyjąć, a jeszcze się nie rozmnożą, bo są za małe. O innej drobnicy nie myślałam. Ślimaki, co się da, też przerzucę.
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

To prosta droga do obłędu...

Można sobie wyobrazić, że wodę przed wylaniem filtruje się przez odpowiednio gęsty sączek (oczywiście każdy ma do takich dostęp, podobnie jak do pomp próżniowych, bo bez próżni to szybciej wyschnie niż się przesączy), a żywy osad przenosi do innego zbiornika. Ale co z życiem w osadach dennych? A co z życiem w filtrze — może lepiej nie płukać (po to się przecież płucze, by m.in. nadmiar bioosadów wywalić do kanalizacji)? Idąc dalej, nie należy preparować korzeni w piekarniku, bo zabije się w niż wszystko, co żywe (po to się przecież piecze). Nie należy moczyć roślin w roztworze siarczanu miedzi, bo w ten sposób zabija się ślimaki (po to się przecież moczy). W ogóle odkażanie czegokolwiek jest nieetyczne.

Tu sam biję się w piersi, bo będąc szczylem kazałem rodzicom zakopać na działce pięknego tęczowego żuczka, żeby nie zginął — wszyscy działkowicze potem mieli bekę, że zakopaliśmy turkucia podjadka (choć rzeczywiście był piękny).

Podejście Ewy (@eva) jest zdroworozsądkowe, ratujemy co się da, ale własne zdrowe zmysły też...

Krewetki to nie mój problem, bo nigdy nie miałem, ślimakami karmiłem ryby, podobnie jak wodzieniem, dafnią etc., więc takiego drobiazgu mi mniej szkoda.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
denkmal
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 21 mar 2021, 15:42
3
Imię: Aleksander
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

@EyeQueue - tak jasne... zgoda - z tą drogą do obłędu - trochę to specjalnie "przekoloryzowałem" :) Ale szkoda mi mimo wszystko bożego stworzenia :)

Ale fajna propozycja od @Jarzy padła... że ktoś na potrzeby hodowli kiełży... czy tam czegokolwiek... taki "szlam z życiem" może jednak czasem chcieć przygarnąć :)))
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Faktycznie, warto dawać znać, bo może się przydać np. na start akwarium.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@denkmal Kiełże będą hepi :) Jak bardzo? Zobaczysz jak je weźmiesz :)
denkmal
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 21 mar 2021, 15:42
3
Imię: Aleksander
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

Ziemiojad2 pisze: sobota 30 kwie 2022, 16:12
denkmal pisze: piątek 25 mar 2022, 20:49 wyleje ten pozostały szlam z akwarium... zawierający małe kreweciątka, oczliki i inne małe stworki do jakiegoś jeziorka czy potoku...
Wybacz, ale to nielegalne. I grozi zniszczeniem rodzimej flory i fauny. W wielu krajach placi się za to olbrzymie kary.
A podasz jakiś art. kodeksu karnego?

Oczliki są akurat rodzime ;P Krewetki nie przeżyją pierwszej zimy... ale generalnie, dzięki za troskę :)
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@denkmal Wiesz,że w Wiśle znaleźli krewetki? :)
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

Jarzy pisze: poniedziałek 02 maja 2022, 16:11 @denkmal Wiesz,że w Wiśle znaleźli krewetki? :)
Powyżej czy poniżej warszawskich przelewów gównoburzowych?

A serio, na liście gatunków inwazyjnych ich raczej nie ma...
A jak @denkmal zachowa ostrożność, to może uda mu się nie wypuścić kraba wełnistorękiego ani żadnego obcego raka. :roll:
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
denkmal
Posty: 284
Rejestracja: niedziela 21 mar 2021, 15:42
3
Imię: Aleksander
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times

EyeQueue pisze: poniedziałek 02 maja 2022, 16:40
Jarzy pisze: poniedziałek 02 maja 2022, 16:11 @denkmal Wiesz,że w Wiśle znaleźli krewetki? :)
Powyżej czy poniżej warszawskich przelewów gównoburzowych?

A serio, na liście gatunków inwazyjnych ich raczej nie ma...
A jak @denkmal zachowa ostrożność, to może uda mu się nie wypuścić kraba wełnistorękiego ani żadnego obcego raka. :roll:
@EyeQueue Ale ja nie mam żadnych krabów :((( ani raków...
Jedyne co tam może polecieć ze szlamem... to oczliki, widłonogi jakieś i maleńkie dzieci kundelków krewetek...
... ale pewnie i to nie.... bo @Jarzy pisał się na szlam z życiem, to będzie miał gdzie te swoje kiełże hodować ;P ;)
ODPOWIEDZ