ZOO Płock i tamtejsze akwaria

Różne aspekty akwarystyki.
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Hej Akwaryści! :)
Gdybyście zastanawiali się nad odwiedzinami w ZOO Płock, zapraszamy na naszą relację 4K akwaria i zwierzęta w nich żyjące :). Sami zobaczcie! :)
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Dzięki za relację. Odwiedziłem to miejsce już kilkukrotnie i serdecznie je polecam nie tylko akwarystom ale i osobom lubiącym zwierzęta :D Ze swojej strony dodam jeszcze, że dyrektor płockiego zoo Pan Krzysztof jest miłośnikiem ryb żyworodnych i na zapleczu ma ich bardzo dużą i ciekawą kolekcję. Niestety nie są one dostępne dla zwiedzających.
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Warto podkreślić, że jak na akwaria w ogrodzie zoologicznym zbiorniki są naprawdę zadbane, dlatego też uważam, że warto odwiedzić ZOO Płock.
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
Awatar użytkownika
Psyho
Posty: 89
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 23:09
3
Been thanked: 7 times

Moim zdaniem dużo lepiej to wygląda niż w Warszawie to znaczy mi się bardziej podobało.
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Nie wiem jak obecnie wyglądają akwaria w Warszawie, wkrótce to sprawdzę i dam też film, ale przyznaję mi się podobały bardziej zbiorniki w stosunku do tego, co widziałem w Warszawie jakiś czas temu.
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Marking czy na filmie jest również relacja ze zbiornika w którym pływają dzikie molinezje- Poecilia salvatoris? Film obejrzałem ale chyba przeoczyłem ten konkretny zbiornik lub zmieniły zbiornik w zoo.
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

Obejrzałem ... i doopy nie urywa .
Zbiorniki ze słodką wodą wyglądają jak betonowe silosy .
Każdy jest taki sam , ryby smutne , znudzone monotonią .
Zdecydowanie wolę akwarium w warszawskim zoo.
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Każdy z nas może mieć inne odczucia i choć Marking jak zawsze odwalił kawał dobrej roboty to aby móc porównać akwaria proponuję zwiedzić " podwodne światy" w warszawskim i płockim zoo na żywo i dopiero potem oceniać:-)
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 409
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 67 times
Been thanked: 34 times

W płockim zoo nie byłem za to w zeszłym roku byłem w zamojskim zoo, szczerze polecam :)
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Daniel nie kojarzę molinezji, a pokazałem wszystko.
Miro tak jak napisał Daniel, myślę że warto abyś sam pojechał obejrzał. Warunki do nagrania był trudne, mi się podobała czystość przede wszystkim w zbiornikach.
Cinek miałem być tydzień wcześniej i zaczęło tak lać na starówce w Zamościu, że się nie udało.
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
cinek1916
Posty: 409
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 21:56
3
Has thanked: 67 times
Been thanked: 34 times

marking pisze: czwartek 05 sie 2021, 14:50 Cinek miałem być tydzień wcześniej i zaczęło tak lać na starówce w Zamościu, że się nie udało.
Żałuj. W budynku jest kilkanaście akwariów, kilkanaście terrariów z gadami, płazami i owadami, no i tygrys :)
A niedźwiedzie mają na swoim wybiegu kega po piwie :mrgreen:
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Ten keg..... ;)
Wiesz co trochę jak mam być szczery zniechęca mnie ich strona, gdzie np. na Pseudotropehus demasoni napisali nazwę malawik pasiasty, mało to takie nie wiem profesjonalne wg. mnie choć nie mówię, że błędne. Kiedyś ta nazwa z tego co mi się wydaje funkcjonowała rzeczywiście, ale czy obecnie?
Bywam czasami w Chełmie, więc pewnie jeszcze odwiedzę.
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
Awatar użytkownika
Miro
Posty: 682
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 12:28
3
Lokalizacja: Warszawa - Centrum
Imię: Mirek
Has thanked: 57 times
Been thanked: 50 times

DanielP pisze: środa 04 sie 2021, 23:04 i dopiero potem oceniać
nic ci się nie pomerdało ? Masz wyłączność na ocenianie ? Opisuję to co widzę , chyba że marking nie rzetelnie przedstawił akwa w Płockim zoo.
Chcesz porównać zbiorniki ? To proszę ;
viewtopic.php?f=19&t=459
DanielP
Posty: 548
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 22:43
3
Has thanked: 51 times
Been thanked: 102 times

Miro nie rozumiem z czym masz problem? Czy ja zabraniam komuś oceniać akwaria w warszawskim i płockim zoo? Mój wpis miał być pochwałą za wideorelację dla Markinga i zachętą do odwiedzania tych miejsc na żywo. Bez względu na to czy zbiorniki w konkretnym zoo nam się podobają czy nie to i tak warto odwiedzać takie miejsca. Ja lubię odwiedzać różne ogrody zoologiczne. Ten w Warszawie, Płocku i kilku innych miastach europejskich odwiedzałem już kilkukrotnie i zapewne jak nadarzy się okazja to jeszcze tam wrócę. Odczucia każdego z nas do tego co widzimy na filmie w porównaniu do tego co możemy zobaczyć na żywo mogą być różne. To samo może tyczyć się naszych zbiorników prezentowanych na forum. Części z nas się one podobają a innym nie. O gustach się nie dyskutuje bo każdy z nas ma inny:-)
Awatar użytkownika
tencin
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 23:14
3
Has thanked: 15 times
Been thanked: 95 times

Ogród ogrodowi nierówny i chyba nie do końca o to chodzi, żeby ekspozycje były "ładne". Jestem zdecydowanie przeciwnikiem ogrodów zoologicznych nastawionych wyłącznie na zarobek, prowadzonych jako gabinety osobliwości czy parki rozrywki dla gawiedzi. Takich ogrodów unikam i bojkotuję. Uwielbiam za to ogrody dbające o dobre warunki dla zwierząt (nie dla zwiedzających), prowadzące prace badawcze czy programy hodowli gatunków zagrożonych. To jest prawdziwa misja i moim zdaniem jedyne sensowne kryterium oceny, czy warto dany ogród odwiedzić. Akurat zoo warszawskie i płockie to naprawdę niezłe placówki, obydwa należą do EAZA (European Association of Zoos and Aquaria) a żeby być członkiem tej organizacji, muszą przechodzić z powodzeniem surowe kontrole warunków hodowli, muszą prowadzić prace badawcze i brać udział w programach hodowlanych. W naszym kraju do EAZA należy 11 ogrodów (Poznań, Toruń, Wrocław, Płock, Warszawa, Opole, Gdańsk, Łódź, Kraków, Zamość i Chorzów), inne ogrody ubiegały się o członkostwo, ale go nie otrzymały ze względu na złe warunki hodowli (np. Bydgoszcz, oceanarium w Gdyni, fokarium na Helu czy zoo safari w Świerkocinie).

Bardzo polecam wywiad z Kruszewiczem na temat roli ogrodów zoologicznych i jeszcze kilku innych, trudnych tematów (np. łowiectwa z punktu widzenia zawodowego zoologa):
marking
Posty: 84
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:38
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Mariusz
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

@Miro Oczywiście kolego, że pokazane rzetelnie, tak jak było tak pokazane, natomiast na żywo zgadzam się wygląda to dużo lepiej, zwiedzający bardzo utrudniają nagrywanie.

Sam osobiście dawno nie byłem w warszawskim Zoo, bo jeszcze hen przed tym co obecnie dzieje się na świecie. Natomiast w planach był reportaż z naszego Zoo, taki bardziej rozbudowany, bez ludzi na holu, z tym czego nie zobaczycie sami, bo nie ma takiej możliwości (czyli z zapleczami).
W piątek udało mi się go już nagrać, wczoraj pojawiła się relacja 4K i zachęcam do obejrzenia, a jednocześnie stwierdzam że jestem bardzo miło zaskoczony, bo wszystko wygląda naprawdę bardzo dobrze nie tylko od strony widocznej dla zwiedzających, ale i samo zaplecze. Mega plus i wielka pochwała dla naszego warszawskiego Zoo i oczywiście dla pracowników.

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
www.Akwarysta.EU - portal informacyjny
www.CoralPlanet.eu - sklep z akwarystyką morską
ODPOWIEDZ