Kiedyu suchy pokarm jest za stary?

Racjonalnie żywienie naszych pupili. Przepisy, porady.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

Od pewnego czasu mam dziwny objaw w akwarium-po wsypaniu suchego pokarmu na powierzchni wody pojawia się biofilm. Po jakimś czasie znika. Dziej się tak np. po Tropical Pro Defence. Sam pokarm nie jest ani wysuszony ani stęchły,więc wydaje się zjadliwy. Myślę,że otwarty jest dłużej niż 3 miechy.
Adams2121
Posty: 408
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 11:01
3
Imię: Tomasz
Has thanked: 43 times
Been thanked: 25 times

Tłuszcz/oleje dodawany jest do większości pokarmów. Nic dziwnego. Pokarmy premium Pozbawione są tego typu dodatków.

Inna sprawa to zawartość białka - tu też potrafi być zaskoczenie.

Pro defencem karmie jakiś czas. Efekt cały czas ten sam.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@Adams2121 Jakimi pokarmami premium karmisz? Te mam od dłuższego czasu. Gdy je kupowałem miałem więcej większych ryb,które jadły dużo. Teraz sama drobnica lub kirysy. Przeskoczyłem etap januszowy z pokarmem i ostatnio kupiłem np. Danichi ;)
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@Jarzy fajne pokarmy dla małych pyszczków to: Hikari Plankton (Middle i Later), Sera ImmunPro Mini, Naturefood Premium Kristal XS. Każdy z tych pokarmów jest odpowiedni dla neonów. Drobnotki (super małe mordki) radzą sobie natomiast tylko z Hikari Plankton Middle, reszta dla nich za duża. Hikari Plankton fajnie spada na dół dla Kirysów (najlepiej włożyć pod taflę wody, bo tak od razu nie spada).
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@eva Małe mordy dostają ode mnie Hikari First Bites, pomruszone Pro Defence i bananowce. Póki co wystarczy im ilościowo.
Adams2121
Posty: 408
Rejestracja: poniedziałek 22 mar 2021, 11:01
3
Imię: Tomasz
Has thanked: 43 times
Been thanked: 25 times

@Jarzy

Z pokarmów premium - przypadkowa kolejność. :
Nature food
Osi
Ebo
Vitalis
Całkiem niezłe pokarmy kupuje od Maćka Koczko na wagę.
Część tropicala nie brudzi wody .


Ale na przykład ovo vit - jajeczny jak się nie mylę - kiedyś robił straszne filmy.

Ja dużo karmie - zapychacze od producentów alternatywnych karm Są u mnie dodatkiem. Bo brudzą wodę, a nie mam czasu na latanie z podmianami, druga sprawa woda ro - jej zużywam do 300l l w tygodniu. Sam proces zbierania i pilnowania - problem z brakiem czasu. Przy karmieniu tylko karmą sztuczną - 600l podmiana na tydzień. Tyle ciężko zebrać.
Choć przerabiałem i to. Bez sensu.

Jak karmie żywym przez tydzień mam wodę kryształ.
Jak karmie sztucznym 2 razy dziennie - podmiana co drugi dzień, do tego przez 2h od karmienia mam mętna wodę. Po 5 jest w miarę czysta.

Tyle że ja dużo karmie.

Pół kilo ochotki - ryby w 750l zjadają w 36/40 h
To samo tubifex, choć jako bardziej kaloryczny czasem uchowa się dłużej do 48/54 h.

W między czasie - 2/3 razy dziennie Podrzucam balast - granulat, tabletki, itp.

Ważne - ryby jedzą pokarm sztuczny przy wyłączonych filtrach. , Zjadają w około 10/20 minut po podaniu.

Karmie też warzywami dodatkowo - do zjedzenia lub 2 dni trzymam takie
ODPOWIEDZ