Gdzie trzymać 2 mm Ryżankę

Rozmnażanie i opieka nad najmłodszymi.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Okazało się, że po oddaniu wszystkich Ryżanek dziś w akwarium po nich już mam nową (nie zdążyłam jeszcze przełożyć Platek, które mają tam zamieszkać). Najwyraźniej młode Ryżanki jednak już składały jaja, chociaż nie widziałam ani jednego przyczepionego do brzucha samic i byłam pewna, że jeszcze się nie rozmnażają. Coś nie chcą mnie te rybki opuść. To już drugie pokolenie. Jedna rybka (może będzie więcej) zajęła całe akwarium. Nie mam pomysłu co z nią zrobić. Z doświadczenia wiem, że Drobnotki ją zjedzą. Jest też za mała na kotnik (przejdzie przez dziury najdrobniejsze), to też przetestowałam na kilku kotnikach. Czy macie może jakieś pomysły? Są jakieś kotniki, przez które nie przejdzie? Potrzebuję tego akwarium. Miałam nawet pomysł, żeby ją przerzucić do Bojka. On nawet nie spojrzy na żywą artemię różnej wielkości, więc pewnie by jej nie zjadł. Ale nie da się tego wykluczyć. Do tego temperatura może być za wysoka. Aktualnie 28 stopni u Bojka.
Zakładanie kolejnego akwarium nie wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

1. Siatka na zwinniki jarzeńce
2. Plastykowy kubek lub opakowanie po serku, szpilka, coś do jej trzymania i palnik kuchenny
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@EyeQueue dzieki. Coś pokombinuję.
Rybka jest chyba jednak Pseudomugilem, bo oczy jej świecą na niebiesko. A one potrafią się wylęgać przez miesiąc po jednym. Nie sądziłam, że moje młodziaki już się rozmnażały. Znowu rybki okazały się sprytniejsze.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@eva Mogę ją wziąć do kiełżarium :) Przy okazji darmowe żarcie ma.
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@Jarzy dzięki, zobaczymy zatem czy przeżyje i co to jest. Na razie jest maciupka jak płetwa świeżo narodzonej Platki. To są malusie oczka z ogonkiem.
ODPOWIEDZ