Twinstar S-Line 65W

Oświetlenie naszego akwarium.
jarks
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:00
3
Has thanked: 228 times
Been thanked: 9 times

Szanowni Koledzy i Koleżanki,
Jeśli mógłbym prosić o poradę... Chodzi mi po głowie okazyjny zakup lampy wymienionej w tytule, a problem polega na tym, że posiadam akwarium o długości 80 cm (lampa dedykowana dla min. 88 cm).
Pierwszy dylemat, to czy jest sens kombinować (teoretycznie "tylko" po 4 cm z każdej strony więcej, nie widziałem jednak lampy na żywo i nie jestem w stanie ocenić jak będzie to wpływać na "świecenie poza obrys akwarium").
Drugie pytanie, jeśli kombinowanie ma sens, czy na forum jest specjalista od druku 3D, który byłby w stanie zaprojektować i wykonać konstrukcję, która pozwoli na montaż tej lampy (rzecz jasna odpłatnie).
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi... Najprostsze rozwiązanie (kup Pan większe akwarium niestety nie wchodzi w grę) :D
Awatar użytkownika
EyeQueue
Posty: 434
Rejestracja: środa 03 lis 2021, 20:14
2
Lokalizacja: Rembertów(-Ursynów)
Imię: Andrzej
Has thanked: 12 times
Been thanked: 101 times
Wiek: 52

Zmierz po przekątnej...

Co do montażu, to profile „ameliniowe” powinny wystarczyć do zrobienia podpórek.
Si possides amicum, in tentatione posside eum et non facile credas illi. (Sir 6:7)
Ceterum censeo Unionem Europaeam esse delendam. (EyeQueue)

ʎuмızp ozpɹɐq ʇsǝ! ʇɐıмş
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 469
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 28 times

Jak okazja to kupuj. :D
Dł. samej lampy to 85 cm wg. opisu.
Zawsze możesz usunąć te wysuwane nóżki, przymocować to szafki wysięgniki i na nich zawiesić lampę.
Coś nie chce mi się wierzyć, że ma współczynnik CRI 100, wg. opisu, ale to niuans. ;)
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
jarks
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:00
3
Has thanked: 228 times
Been thanked: 9 times

Tak sobie myślę, czy czasem tych nóżek nie można by wygiąć lub nowe druty wyprofilować ...
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 469
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 79 times
Been thanked: 28 times

jarks pisze: czwartek 10 lut 2022, 13:44 Tak sobie myślę, czy czasem tych nóżek nie można by wygiąć lub nowe druty wyprofilować ...
Wszystko się da, tylko trzeba znać odpowiedni sposób i mieć odpowiednie narzędzia by nie wyszła prowizorka.
Też o tym myślałem, ale według mnie lepiej by wyglądało podwieszenie.
Edit.
I jak ci się odmieni to łatwiej odzyskasz włożoną kasę za zakup lampy bez ingerencji w jej konstrukcję. ;)
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
Jarzy
Posty: 1058
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 00:44
3
Has thanked: 61 times
Been thanked: 64 times

@jarks Wydrukuj nowe nóżki na drukarce 3D :)
jarks
Posty: 137
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 07:00
3
Has thanked: 228 times
Been thanked: 9 times

Druk 3D będzie najlepszym rozwiązaniem, znalazłem w pobliżu firmę, która oferuje takie usługi oraz docina plexi, więc przy okazji będzie można ewentualnie zamówić przykrycie również na wymiar, żeby pasowało pod nóżki ustawione na akwarium czy automatyczny karmnik.

Dziękuję wszystkim za pomoc, admina proszę o zamknięcie wątku :)
ODPOWIEDZ