Powrót do korzeni [19l]

Nasze aranżacje oraz ich mieszkańcy.
Awatar użytkownika
Fruttidimare
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:53
3
Lokalizacja: Warszawa Centrum
Imię: Przemek
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Wiek: 39

Szkło 25x25x30
Podłoże ista shrimp soil
Rośliny: Eleocharis parvula(pozostałość po likwidowaniu poprzednich zbiorników) i prawdopodobnie wgłębka wodna ewentualnie jakiś niski rodzaj mchu
Stworki: ??? krewetki (w trakcie zastanawiania się jakie)

Po likwidacji poprzednich zbiorniczków pozostały mi jakieś roślinki i korzonki więc postanowiłem wskrzesić 2 kostki aby to jakoś przetrwało planowaną (nieudaną) przeprowadzkę. Na początku marca padło postanowienie "Niech się dzieje co chce, wracam do akwarystyki"
W zeszłym roku powstało coś takiego
Myślę jeszcze nad tyłem czy nie dać jakiegoś płaskiego kamulca i nie obsadzić go buckami żeby wyglądało na krzaki na skraju łąki z samotnym drzewem
Załączniki
20220320_071036.jpg
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

@Fruttidimare bardzo ciekawe. Nie umiem sobie wyobrazić z kamieniem i buckamk, ale może fajnie wyglądać. A może coś jeszcze z boku sięgającego wyżej (drugie super cienkie drzewko/patyk), żeby zagospodarować wysokość? Chociaż to mogło by popsuć efekt drzewka. Może rośliny zwieszające się z tafli, czy Wgłębka zagospodarują górę.
Awatar użytkownika
Fruttidimare
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:53
3
Lokalizacja: Warszawa Centrum
Imię: Przemek
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Wiek: 39

Właśnie dlatego kombinuje z kamieniem i buckami żeby jakoś przysłonić filtr i zagospodarować górę ewentualnie może jakiś kamulec pod drzewko żeby je podnieść jest wiele możliwości tylko że to 19litrów kostka i miejsca mało.Wgłebka bedzie robiła za liście wolałbym uniknąc jej pływania po całym akwarium.jeszcze myślę nad stlażem z cienkich patyczków i obsadzić je mchem zasłoniło by wlot kaskady i robiło za tło.
Na górę raczej pistia pójdzie
eva
Posty: 2178
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 09:51
3
Lokalizacja: Ochota
Imię: Ewa
Has thanked: 483 times
Been thanked: 166 times

Drzewko na niedużej skałce chyba by było fajne. Nie będzie płasko. Gdyby skałka była szara, to pięknie by wyeksponowała kolor drzewka. Fajny korzonek Ci się udało znaleźć :)
Mnie pewnie wena ogarnie na jesieni. Na razie próbuję redukować akwaria, ale jakoś bez skutku ;)
Awatar użytkownika
Fruttidimare
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 14 mar 2021, 22:53
3
Lokalizacja: Warszawa Centrum
Imię: Przemek
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Wiek: 39

eva pisze: niedziela 20 mar 2022, 11:40 Fajny korzonek Ci się udało znaleźć
Fajnie to się szukało sposobu żeby nie było widać klejenia i jakoś się udało
eva pisze: niedziela 20 mar 2022, 11:40 . Na razie próbuję redukować akwaria,
to w tą stronę nie działa :lol:
ODPOWIEDZ