Najgorszy pokarm, jaki udało wam się kupić

Racjonalnie żywienie naszych pupili. Przepisy, porady.
Tomek B.
Posty: 279
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 11:19
3
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Tomek
Has thanked: 54 times
Been thanked: 40 times
Wiek: 67

Do tej pory palmę pierwszeństwa dzierżyła suszona dafnia, którą jako małoletnie dziecię podawałem swoim rybom. Na usprawiedliwienie powiem, że żadnych innych suchych pokarmów naonczas nie było. Był tubifex ze Śląska, którym też karmiłem. Dafnia przechodziła przez przewód pokarmowy, zdaje się, bez większych zmian, co dało się zauważyć przy odmulaniu akwarium, ale ryby jakoś żyły.
Ale... Jakiś czas temu kupiłem coś, mocno zresztą reklamowane przez znaną dostawczynie pokarmów i ryb afrykańskich, co nazywa się "Artemia Paste" i jest produktem niemieckiej (w zależności od poglądów politycznych to dobrze lub źle ;-) ) firmy StreamBiz. Małą grudkę tego g... nakleja się na szybę i ryby maja to jeść. Fakt, jedzą, atrakcyjne to jest bardzo, ale równocześnie większa część tejże grudki rozpływa się w postaci mgły nieuchwytnej dla czegoś większego niż świeżo wykluty narybek Danio rerio :-). Fantastyczny sposób na podniesienie poziomu fosforanów bez potrzeby zakupu specjalistycznych nawozów. Nigdy więcej!
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
Awatar użytkownika
zzyx
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2021, 15:23
3
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów - Sielce
Imię: Iwona
Has thanked: 74 times
Been thanked: 115 times

Tomek B. pisze: środa 18 wrz 2024, 12:09 "Artemia Paste" i jest produktem niemieckiej (w zależności od poglądów politycznych to dobrze lub źle ;-) ) firmy StreamBiz. Małą grudkę tego g... nakleja się na szybę i ryby maja to jeść. Fakt, jedzą, atrakcyjne to jest bardzo, ale równocześnie większa część tejże grudki rozpływa się w postaci mgły nieuchwytnej dla czegoś większego niż świeżo wykluty narybek Danio rerio :-).
Dzięki za informację, przymierzam się do napisania posta o ślimakach-filtratorach. Może być przydatne ;)
Awatar użytkownika
Poranna Witaj Zmiano
Posty: 512
Rejestracja: wtorek 16 mar 2021, 08:33
3
Has thanked: 102 times
Been thanked: 29 times

Może taki cudaczek w ilości kilku szt. by dał radę.

https://www.facebook.com/share/r/LixVhrPLWTgwqCqH/
Kiedyś. Nie ma takiego dnia tygodnia.
sibelius
Posty: 85
Rejestracja: piątek 19 mar 2021, 19:36
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 20 times

Tomek B. pisze: środa 18 wrz 2024, 12:09 ...
Ale... Jakiś czas temu kupiłem coś, mocno zresztą reklamowane przez znaną dostawczynie pokarmów i ryb afrykańskich, co nazywa się "Artemia Paste" i jest produktem niemieckiej (w zależności od poglądów politycznych to dobrze lub źle ;-) ) firmy StreamBiz. Małą grudkę tego g... nakleja się na szybę i ryby maja to jeść. Fakt, jedzą, atrakcyjne to jest bardzo, ale równocześnie większa część tejże grudki rozpływa się w postaci mgły nieuchwytnej dla czegoś większego niż świeżo wykluty narybek Danio rerio :-). Fantastyczny sposób na podniesienie poziomu fosforanów bez potrzeby zakupu specjalistycznych nawozów. Nigdy więcej!
Ja tam dobrze wspominam ten pokarm, razbory borneańskie zajadały, aż miło. I z czosnkiem był.
ODPOWIEDZ